Uwaga
Serwis Wedamir jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na tej witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Dyskusja:Strona główna

Z Wedamir, wędrówki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wikitravel

A co robimy z polskojęzyczną zawartością Wikitravel? Nie ukrywam, że byłwm tam aktywny do czasu pojawienia się reklam. Trochę tam mojej pracy jednak jest. Paweł Drozd --Drozdp (talk) 16:08, 1 February 2013 (UTC)

prawdopodobnie będzie zaimportowany polski WT z połowy roku 2012 Kpjas (talk) 16:37, 16:37, 1 February 2013 (UTC)

pytanie

istnieją dwie strony - Informacje dla wikipedystów oraz Witamy wikipedystów - które mówią o tym samym; czy koniecznym jest to, aby obie istniały? 15:33, 8 cze 2013 (CEST)

Nazwa

Czemu w linku jest wikivoyage (co dla Polaka, który nie zna angielskiego jest trudne do zapamiętania) zamiast pl.wikitravel.org lub pl.wikipodroze.org czy pl.wikiucieczkazagranice.org?

Taką nazwę projektu wybrała międzynarodowa społeczność. Jest oczywiste że bez wyjątku każda tego typu potencjalna nazwa będzie w jakimś tam języku i zakątku świata niezbyt zrozumiała.
Dlatego też polskojęzyczna edycja ma spolonizowaną nazwę projektu, a adresy o zbliżonym polskojęzycznym znaczeniu stanowią przekierowanie do tegoż adresu, np.: wikipodróże.pl , wikiprzewodnik.pl czy też wikipodroznik.pl stanowią przekierowania do ww. adresu. --Alan ffm (dyskusja) 17:25, 2 sie 2013 (CEST)